Hopp til hovedinnholdet

Lønn for obligatoriske kurs.

Jente 17 år
 

Spørsmål

Heisan, jeg jobber hos Rimi, og måtte møte opp for å delta på kurs da vi var Ica før.. har ikke jeg rett på lønn under kurset? er det noe paragraf å finne noen plass som sier så?

Dette spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
 

Svar
Hei

 

Obligatoriske kurs er ansett som arbeidstid etter arbeidsmiljøloven § 10-1  ettersom du må stille din arbeidskraft til disposisjon for arbeidsgiver.

 

Lønn er imidlertid en avtalesak mellom arbeidsgiver og arbeidstaker. Om du får betalt for denne arbeidstiden vil derfor være avhengig av den avtale som du har inngått med arbeidsgiver. Dette burde være regulert i din arbeidsavtale.

 

 

Med hilsen

 

 

 

Svartjenesten i Arbeidstilsynet i

 

 

 

samarbeid med Ung.no

 

 

 

 

 

 

 

Vær oppmerksom på at vårt svar i denne e-post kun er veiledende kortinformasjon.

 

 

 


Har du flere spørsmål om arbeid kan du også ringe Arbeidstilsynet på tlf: 815 48 222 

Fikk du svar på det du lurte på?

Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Arbeid / jobb
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om arbeid / jobb