Hopp til hovedinnholdet

Kan jeg anmelde noen uten at mine foreldre får vite om det?

Jente 16 år
 

Spørsmål

Kan jeg andmelde noen uten at mine foreldre får vite noe om det ?

Dette spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid.
 

Svar
Hei


Ja, i utgangspunktet kan du det, men det kommer an på hvordan forhold det gjelder og i de fleste tilfeller kan foreldrene kontaktes i forbindelse med vitneavhør. Se påtaleinstruksens kapittel 8, § 8-12.

Hilsen juristen, ung.no

Fikk du svar på det du lurte på?

Spørsmål og svar som ligner


Tilbake til spørsmål og svar om Lov og rett
Tilbake til spørsmål og svar
Les artikler om lov og rett